Smaragd, s jeho hypnotizujúcou zelenou farbou, je viac než len kameň. Je to drahokam plný histórie, mýtov a symboliky. Skúsme sa spoločne ponoriť do sveta tohto úchvatného drahokamu a objaviť, prečo je nosenie smaragdu také špeciálne.

Smaragdy boli obdivované a cenené od nepamäti. V starovekom Ríme verili, že smaragd osviežuje zrak a myseľ. Kleopatra, posledná kráľovná starovekého Egypta, mala takú vášeň pre smaragdy, že sa o nich hovorilo ako o „kameňoch Kleopatry“. Legendy hovoria, že smaragd má moc ukázať pravdu alebo klamstvo, posilniť intuíciu a spojiť nositeľa so starodávnou múdrosťou.

V mnohých kultúrach sa smaragdom pripisujú liečivé a duchovné vlastnosti. Verí sa, že tento kameň posilňuje pamäť, zvyšuje duchovné vnímanie a chráni pred zlými duchmi. Aj v súčasnej dobe mnoho ľudí využíva smaragdy v meditácii alebo ako ochranný talizman. Astrologicky sa smaragdu pripisuje schopnosť priniesť rovnováhu, pokoj a zharmonizovať emócie.

Nemôžeme prehliadnuť ani čisto estetickú hodnotu smaragdu. Jeho hlboká, bohatá zelená farba sa skvele hodí k rôznym tónom pleti a šatstva. Smaragd je dokonalým doplnkom na akúkoľvek príležitosť – od každodenného nosenia až po plesy.

Nosiť smaragd je rozhodne oveľa viac než len móda. Je to spojenie s históriou, kultúrou a prírodou. Ako kameň bohatstva, liečby a krásy vás smaragd môže inšpirovať, chrániť a zdobiť. V zlatníctve Carmen sa tešíme, že vám môžeme ponúknuť jedinečné šperky so smaragdami a pomôcť vám nájsť dokonalý kúsok, ktorý odráža vašu jedinečnú osobnosť. 

Zlatníctvo Carmen, vaša zlatá cesta.


Carmen

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 10% na prvý nákup a zľavu 5% na všetky ďalšie nákupy v našej predajni.

Navyše budete informovaný o všetkých pripravovaných novinkách.


This will close in 0 seconds