Diamanty sú známe svojou nádhernou iskrou a jedinečnou tvrdosťou, ale vedeli ste, že existujú v rôznych farebných prevedeniach? V zlatníctve Carmen vám prinášame pohľad do sveta farebných diamantov.

Prírodné farby diamantov

Diamanty sa vyskytujú v rôznych farbách, od tradičných bezfarebných až po očarujúce farebné varianty. Farebné diamanty sú vzácnejšie a ich farba je výsledkom prítomnosti rôznych prvkov alebo štrukturálnych zmien v kryštálovej štruktúre diamantu počas jeho tvorby. Pozrime sa na niektoré z najznámejších farieb:

Bezfarebné diamanty: Ide o klasické diamanty, ktoré sú najobľúbenejšie v šperkoch. Ich hodnota je určená podľa stupnice farieb od D (úplne bezfarebné) po Z (ľahký žltý alebo hnedý nádych).

Žlté diamanty: Tieto diamanty získavajú svoju farbu kvôli prítomnosti dusíka. Siahajú od svetložltých až po hlboké zlaté odtiene.

Ružové diamanty: Sú veľmi vzácne a obľúbené pre svoju jemnú ružovú farbu, ktorá je výsledkom štrukturálnych zmien v krištáli.

Modré diamanty: Obsahujú stopové množstvá bóru, čo im dáva nádherný modrý odtieň. Patria medzi najvzácnejšie.

Zelené diamanty: Získavajú svoju farbu vďaka expozícii radiácii v zemskej kôre. Majú unikátny zelený povrch.

Čierne diamanty: Sú skutočne jedinečné, obsahujú veľké množstvo grafitu a ďalších inklúzií, ktoré im dodávajú tmavú farbu.

Syntetické a ošetrené farebné diamanty

Okrem prírodných farebných diamantov existujú aj laboratóriom vytvorené alebo ošetrené diamanty, ktoré ponúkajú širšiu škálu farieb za dostupnejšie ceny. Tieto diamanty sú vytvorené alebo upravené tak, aby napodobňovali vlastnosti prírodných farebných diamantov.

Investícia a hodnota

Farebné diamanty sú nielen krásne, ale môžu byť aj výbornou investíciou. Ich vzácnosť a jedinečnosť zvyšujú ich hodnotu, čo ich robí atraktívnymi pre zberateľov a milovníkov šperkov.

Farebné diamanty ponúkajú nádherné možnosti pre tých, ktorí hľadajú niečo unikátne a špeciálne. Či už hľadáte tradičný bezfarebný diamant alebo niečo jedinečné, ako je ružový alebo modrý diamant poraďte sa s našimi odborníkmi na kamennej predajni v Europa Shopping center v Banskej Bystrici.


Carmen

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 10% na prvý nákup a zľavu 5% na všetky ďalšie nákupy v našej predajni.

Navyše budete informovaný o všetkých pripravovaných novinkách.


This will close in 0 seconds