Perly, nazývané aj „slzy mora“, sú od nepamäti symbolom čistoty, integrity a nevinosti. V mnohých kultúrach sa perly považovali za dar bohov, symbol bohatstva a vysokého spoločenského postavenia. Tieto úchvatné drahokamy majú aj hlboký duchovný význam Predstavujú premenu a duchovný rast, keďže ich vznik vyžaduje čas a trpezlivosť.

Aj preto je dôležité vedieť, ako sa o ne správne starať, aby sme mohli zachovať ich krásu a hodnotu aj pre budúce generácie.

Skladovanie perál

Perly sú mäkšie ako iné drahokamy, preto sú náchylnejšie na škrabance. Vždy ich odkladajte oddelene od iných šperkov, najlepšie v mäkkom vrecúšku alebo v šperkovom boxe s priehradkami. Zabránite tak poškriabaniu.

Čistenie perál

Na čistenie perál nikdy nepoužívajte agresívne chemikálie alebo drsné čistiace prostriedky. Mierne ich pretrite vlhkou mäkkou handričkou. Ak sú silne znečistené, použite trochu mydlovej vody a dôkladne ju opláchnite.

Vyvarujte sa chemikáliám

Parfémy, make-up, lak na vlasy a iné chemikálie môžu poškodiť povrch perál. Perlové šperky si vždy nasaďte až po nanesení make-upu a parfému. Noste svoje perly čo najčastejšie. Milujú kontakt s ľudskou pokožkou. Práve tá im pomáha udržiavať ich prirodzený lesk. Naopak, skladajte ich pri športe či iných aktivitách, aby ste sa vyhli poškodeniu  

Previnutie náhrdelníkov

Ak máte perlový náhrdelník, odporúča sa ho nechať raz za čas previnúť. To zabezpečí, že uzlíky medzi perlami budú pevné a zabránia strate perál v prípade prasknutia nite.

Vyvarujte sa extrémnym teplotám

Perly nemajú radi extrémne teploty. Nenechávajte ich na priamom slnku ani v extrémnom chlade.

Pravidelná kontrola

Raz za čas navštívte odborníka, ktorý vaše perly skontroluje a odporučí prípadnú údržbu alebo opravy.

Perlové šperky sú veľmi vzácne a zaslúžia si citlivý prístup. Starajte sa o ne s láskou a budú vám slúžiť počas celého vášho života. Ak ešte vlastné perly nemáte alebo hľadáte správny šperk pre milovanú osobu, navštívte nás v zlatníctve Carmen v Europa Shopping Centre v Banskej Bystrici. Naša kolekcia perlových šperkov vás určite nadchne!

Príďte sa presvedčiť o kvalite a kráse našich perlových šperkov a doprajte si kúsok luxusu do svojej šperkovnice.


Carmen

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 10% na prvý nákup a zľavu 5% na všetky ďalšie nákupy v našej predajni.

Navyše budete informovaný o všetkých pripravovaných novinkách.


This will close in 0 seconds