Prepichovanie uší je zvykom, ktorý má korene v mnohých kultúrach a tradíciách po celom svete. Mnohí rodičia rozmýšľajú nad tým, kedy je ten správny čas a ako sa postarať o prepichnuté uši svojho dieťatka. My v Zlatníctve Carmen vám prinášame niekoľko rád.

Kedy je najlepší čas na prepichnutie uší?

Nie je jednoznačne stanovený vek, kedy by sa mali dieťatku prepichnúť uši. Mnohí rodičia to robia už v ranej dojčenskej dobe, kým iní radšej počkajú, kým dieťatko dosiahne vek, keď môže samo vyjadriť túžbu mať náušnice. Kľúčom je počúvať vlastné inštinkty a následne zabezpečiť konzultáciu s pediatrom. 

Starostlivosť po prepichnutí

Po prepichnutí je dôležitá starostlivosť o uši. Uistite sa, že ste dostali inštrukcie na čistenie a starostlivosť. Spravidla je odporúčané uši čistiť dvakrát denne špeciálnym antiseptickým roztokom po dobu 4-6 týždňov. Rodičia by mali počkať aspoň 6 týždňov od prepichnutia predtým, ako vymenia prvý pár náušníc za iný. Po tejto dobe by mali byť ušné lalôčiky dieťatka dostatočne zahojené.

Výber prvého páru náušníc

Dôležitú rolu zohráva aj zlatníctvo, v ktorom budete vyberať náušnice. Prvé náušnice by mali byť z kvalitného materiálu, napríklad zo zlata, striebra alebo z chirurgickej ocele, aby sa minimalizovalo riziko alergií alebo infekcií. Preto nepodceňujte výber kvality šperku.

Ako riešiť možné komplikácie

Aj keď je prepichovanie uší relatívne jednoduchý zákrok, môžu nastať určité komplikácie, ako sú začervenanie, opuch alebo infekcia. V takom prípade je dobré konzultovať komplikácie s pediatrom.

Prepichnutie uší je pre mnohé detičky prvým stretnutím so šperkom, ktorý budú nosiť celé detstvo a následne uchovávať aj ako spomienku na toto krásne obdobie. V Zlatníctve Carmen sme preto k dispozícii všetkým rodičom s našimi odbornými radami a kvalitnými produktami. Navštívte nás v Europa Shopping Centre v Banskej Bystrici a objavte svet krásy a tradície v šperkoch.


Carmen

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 10% na prvý nákup a zľavu 5% na všetky ďalšie nákupy v našej predajni.

Navyše budete informovaný o všetkých pripravovaných novinkách.


This will close in 0 seconds