Retiazka je jedným z najuniverzálnejších šperkov, ktorý dokáže oživiť a doplniť každý outfit. Ale ako si vybrať správnu dĺžku retiazky, aby sa skutočne hodila k vašej postave a oblečeniu? V tomto blogovom článku sa pozrieme na rady a tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere ideálnej dĺžky retiazky pre váš dokonalý vzhľad.

Venujte pozornosť výstrihu oblečenia

Výstrih oblečenia, ktoré nosíte, môže ovplyvniť výber dĺžky retiazky. Ak nosíte šaty s hlbokým výstrihom, môžete zvoliť dlhšiu retiazku, ktorá padá nad výstrihom a pridáva štýl. Pre vyššie zatvorené výstrihy môže byť lepšou voľbou kratšia retiazka, ktorá dodá šperku dostatok viditeľnosti.

Rovnováha s inými šperkami

Ak plánujete nosiť retiazku spolu s ďalšími šperkami, je dôležité zabezpečiť rovnováhu. Ak máte napríklad v úmysle nosiť dlhšiu náhrdelníkovú retiazku, môžete skombinovať kratšiu retiazku na zápästie alebo jemný prstienok, aby ste vytvorili harmonický celok. Zároveň sa vyhnite nadmernému preplneniu šperkami, aby váš vzhľad zostal elegantný a vyvážený.

Beriete do úvahy osobný štýl

Pri výbere dĺžky retiazky nezabudnite brať do úvahy aj svoj osobný štýl a preferencie. Ak máte radšej jemné a decentné šperky, kratšia retiazka môže byť ideálna voľba. Ak preferujete nápadné a výrazné kúsky, môžete sa rozhodnúť pre dlhšiu a výraznejšiu retiazku.

Skúste retiazku pred kúpou

Ak je to možné, vyskúšajte si retiazku pred jej zakúpením. Uistite sa, že dĺžka retiazky vám vyhovuje a je pohodlná na nosenie. Môžete si tiež pozrieť svoj vzhľad v zrkadle a zhodnotiť, ako retiazka zapadá do celkového obrazu.

Výber správnej dĺžky retiazky je kľúčovým faktorom pre dosiahnutie dokonalého vzhľadu. Zohľadnenie vašej postavy, výstrihu oblečenia, rovnováhy s inými šperkami a vášho osobného štýlu vám pomôže pri rozhodovaní.

Nebojte sa experimentovať a vyskúšať rôzne dĺžky retiazok, až nájdete tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Pamätajte, že cieľom je nosiť retiazku, ktorá zdôrazňuje vašu krásu a dodáva vám sebavedomie.

V najväčšom zlatníctve v kraji – zlatníctve Carmen – vám radi poradíme a ukážeme retiazky v desiatkach prevedení a dĺžok. Navštívte nás v Európa SC v Banskej Bystrici.


Carmen

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 10% na prvý nákup a zľavu 5% na všetky ďalšie nákupy v našej predajni.

Navyše budete informovaný o všetkých pripravovaných novinkách.


This will close in 0 seconds