Povedali ste si áno? Snubný prsteň už zdobí Vašu ruku, ale čas sa kráti… Na čo?

Svadobné obrúčky sú šperkom, ktorý budete pravdepodobne nosiť po svadbe najdlhšie a najčastejšie.

Sú šperkom, ktorý má pripomínať deň D, lásku a oddanosť. Musia zároveň vystihovať váš štýl, vzťah s partnerom a svoje má čo do toho povedať aj aktuálny trend, aj keď ide o nadčasový šperk.

Veríme, že naše tipy ako vybrať svadobné obrúčky vám pomôžu a rýchlejšie nájdete tie pravé pre vás s partnerom.

Nenechávajte si to na poslednú chvíľu

Mnoho párov robí chybu, že v záplave predsvadobných príprav si odkladajú výber obrúčok do poslednej možnej chvíle. Všeobecne odporúčame vyberať obrúčky približne 3-4 mesiace pred obradom. Ak ste sa rozhodli pre vlastný dizajn obrúčok, pridajte si 1 mesiac navyše.

Do zlatníctva aj so zásnubným prsteňom

Neexistujú písané alebo nepísané pravidlá, ako by mala na ruke vyzerať kombinácia zásnubného prsteňa a obrúčky. Je ale vhodné, aby spolu ladili, lebo existuje predpoklad, že budete po svadbe nosiť na ruke obidva.

Je len na vás, či chcete, aby sa set perfektne hodil, alebo sa len dopĺňali. Keď kupujete svadobnú obrúčku, mali by ste vyskúšať možnosti s prsteňom aj bez neho.

Dôraz na štýl

Väčšina párov nosí obrúčky dlho po svadbe. Tento šperk dopĺňa váš štýl, preto by ste mali na to myslieť aj v zlatníctve. Ak manuálne pracujete, alebo žijete aktívnym športovým životom, zvážte možnosť odolnejších a jednoduchších obrúčok.

To platí aj pri údržbe. Čím je prsteň tvarovo zložitejší a členitejší, tým viac času bude potrebného na jeho čistenie.

Ak nie ste naklonení na údržbu, jednoduchý zlatý alebo platinový prsteň bez starostí nikdy nevyjde z módy.

Aby vám po týždni neskĺzol

Určiť presnú veľkosť obrúčky je mimoriadne dôležitá vec. Odporúča sa, aby ste si nasadenie prsteňa naplánovali na čas, keď ste uvoľnení, nezadržiavate vodu a vaša telesná teplota je najnormálnejšia. Nikdy si nasadenie prsteňa nenaplánujte hneď ráno alebo hneď po cvičení. Na vedomie treba brať aj fakt, že v teplejších mesiacoch prsty mierne opúchajú.

Keďže prstene budete vyberať 3-4 mesiace pred svadbou, myslite aj na to, že možno budete chcieť zhodiť pár kilogramov do svadobných šiat. Po svadbe môžete očakávať prírastok do rodinky a vtedy môžu prsty opuchnúť. Príliš úzka obrúčka vás môže nepríjemne tlačiť.

Pre tých, čo sa rozhodli na poslednú chvíľu alebo nemali čas na výber, máme v ponuke obrúčky už vyrobené z modelov best sellers. Radi vám pomôžeme s výberom vašich najvzácnejších šperkov

v živote. Navštívte naše zlatníctvo Carmen v Banskej Bystrici. Našim zákazníkom tovar zakúpený u nás vyčistíme zadarmo.


Carmen

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 10% na prvý nákup a zľavu 5% na všetky ďalšie nákupy v našej predajni.

Navyše budete informovaný o všetkých pripravovaných novinkách.


This will close in 0 seconds