Svet zásnub a sobášov je plný tradícií, symboliky a osobných preferencií. Jedným z najviditeľnejších a najosobitnejších symbolov tohto obdobia v živote sú snubné prstene a svadobné obrúčky. Ale ako a kde ich nosiť? Existujú nejaké pravidlá etikety, ktoré by sme mali dodržiavať? Zlatnícvo Carmen je tu, aby vám poskytlo odpovede.


Snubný prsteň je tradične nositeľom záväzku a sľubu budúcej svadby. Vo väčšine kultúr sa nosí na ľavej ruke na prsteníku, čo je často vysvetľované tým, že táto ruka je „bližšie k srdcu“.
Keď si mladomanželia vymenia svadobné obrúčky, ktoré symbolizujú manželský zväzok, obrúčku nosia obaja tiež na prsteníku ľavej ruky. V niektorých krajinách však môže byť zvykom nosiť obrúčku na pravej ruke.

Nevšedné už dnes nie je ani nosenie snubného prsteňa s obrúčkou na jednom prste. Keď ide o kombinovanie týchto dvoch prsteňov, voľba závisí od osobných preferencií. Niektorí preferujú nosiť snubný prsteň nad obrúčkou, pretože je to bližšie k srdcu, zatiaľ čo iní si ich vymieňajú tak, aby bol snubný prsteň bližšie ku koncu prsta. Mnohé páry si tiež vyberajú obrúčky, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa hladko kombinovali so snubným prsteňom, tvoriac harmonický celok.


Mnohí si volia aj gravírovanie dátum svadby alebo iný vlastný odkaz do vnútornej strany obrúčky. Je to krásny spôsob, ako pridať niečo osobné  a uchovať vzácnu spomienku.

Svadobný prsteň a obrúčka nie sú len šperkami; sú symbolmi lásky, záväzku a partnerstva. Ako ich nosíte, je rovnako osobnou voľbou, ako je voľba samotných prsteňov. V zlatníctve Carmen v Europa Shopping Centre v Banskej Bystrici nájdete krásne a jedinečné kúsky, ktoré dokonale vyjadria príbeh vašej lásky.


Carmen

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 10% na prvý nákup a zľavu 5% na všetky ďalšie nákupy v našej predajni.

Navyše budete informovaný o všetkých pripravovaných novinkách.


This will close in 0 seconds